Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

2361
0
PAYLAŞ
Keira Knightley Saç Modeli

Saç Kesimi İçin Öneriler Saçımı Nasıl Kestirmeliyim Yüz şekillerine göre insanları incelediğimizde 7 farklı yüz şekli karşımıza çıkar. Bu 7 farklı yüz çeşitlerini ana şekiller olarak kabul edersek bunların biraz farklılık gösteren türevlerini de görmemiz mümkün. Öncelikle kendi yüz şeklinizi belirleyip , biraz da dürüstçe yaklaşıp bu yüz şekline hangi saç modellerinin yakışacağına karar vermeniz gerekmekte. Saç rengi, ten rengi, kaş rengi ve belki de göz renginiz beğendiğiniz saç modelinin size yakışmamasına sebep olabilir. Bu sebeple kendinize karşı dürüst olmanız ve buna göre karar vermeniz önemli …

Yüz Şekline Göre Saç Kesim Önerileri
7 Ana Yüz Şekli ve Türevleri

Yuvarlak Yüz Yuvarlak Yüzlüler İçin Saç Modeli

Yuvarlak yüz simetrik, dengeli bir yüz yapısıdır. Suratta değişiklik yapmaz. Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olup, yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.

Yuvarlak Yüz Saç Modeli
Yuvarlak Yüzlü Kirsten Dunst Saç Şekil Örnekleri

Kare Yüz Kare Yüz Saç Modeli

Köşelerin daha belirginleştiği kare yüz yapısı da yuvarlak yüz gibi dengelidir. Sertlik ön plandadır. Kare bir yüze saç kesimi yaparken eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı yine kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak, dengelemek istiyorsanız saçınıza yuvarlakmodeller kestirmelisiniz. Bunu yaparken saçınıza yuvarlak bir kesimli kahkül ve şakaklarınıza inensaç tutamları yaptırabilirsiniz.

Katie Holmes
Kare Yüz Şekline Sahip Katie Holmes’in Saç Modelleri

 

Dikdörtgen Yüz

Dikdörtgen Surat Saç ModeliSuratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Eğer yüzünüzü biraz uzatmak ver şakak kemiklerinizin ön plana çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri ya da saçınızda yukarılara verilecek volümlerle saçınızın biçimini dikdörtgen şeklinde kesimler vasıtası ile yüzünüzü inceltebilir ve yüz yapınızda birazda olsun değişiklikler yapabilirsiniz.

Enine Dikdörtgen Yüz

Bu yüz şeklinde yüzünüzü biraz uzatmak ve şakak kemiklerinizin ön plana çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri ya da saçınızda yukarılara verilecek volümlerle saçınızın biçimini dikdörtgen şeklinde kesimler vasıtası ile yüzünüzü inceltebilir ve yüz yapınızda birazda olsun değişiklikler yapabilirsiniz.

Keira Knightley Saç Modeli

 

 

Ters Üçgen Yüz

Üçgen Yüz Saç ModelleriSurat yapısını tamamen değiştirebilen yüz şeklidir. Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak mümkündür. Makyaj için ise en elverişli yüz biçimidir. Kişileri çok enerji dolu gösteren bu yüz şekline eğer yüz biçimini değiştirmeden daha bir güçlülük katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek, saç tepesine volüm vererek kesilen saç modellerini tercih etmelisiniz. Ama kendinize biraz dengeli, uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesi vermek istiyorsanız tam tersi enselerde daha çok volümlü olan ve saçın tepesine doğru volümü azaltılmış saç modellerini tercih etmelisiniz. Üçgen Yüz Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimdir. Kişileri enerjisi zayıflamış ve yorgun gösterir. Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçiminisaçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemesiniz. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz. Küçük kare kesimler yaptırabilirsiniz.

Victoria Becham Hair Models

 

Baklava Yüz

Baklava Yüz Şekli Saç ModelleriEn meşhur yüz biçimidir. Bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza, kilonuza ya da yüzünüzde nerenin ön planda, nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.

Baklava Yüz Saç Modelleri Rihanna

 

Not: Yüz şekline göre saç kesilirken kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog yapmalı, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmeli, kilo, boy, giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptırmalısınız. Stilinizi seçerken, saçlarınızın dokusunu da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

 

Hazırlayan: ErSe Kuaför

 

Bizi Takip Edin
Buraya Tıklayarak Facebook Sayfamızı Beğenin

Bir önceki yazımız Josef Koudelka başlıklı makalemizde Josef Koudelka hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK